Portal
 
Ośrodek
Sportu
Biblioteka Publiczna
T. Przyjaciół Radzymina
PZW 19 Radzymin
PZŁ - Koło
Przepiórka
OSP Gm.
Radzymin
UMiG
Radzymin
Powiat Wołomiński
 
 
 
napisz do RPInfo.pl
  :)
 

Ochotnicza Straż Pożarna w Zawadach


05-250 Radzymin,
e-mail: zawady@ospradzymin.pl

Ochotnicza Straż Pożarna w Zawadach


05-250 Radzymin,
e-mail: zawady@ospradzymin.pl
 Witamy na stronie!
INFORMACJE, PORADY, ...
Skąd się bierze czad i dlaczego jest tak niebezpieczny?
Czad (tlenek węgla) jest gazem silnie trującym, bezbarwnym i bezwonnym, nieco lżejszym od powietrza, co powoduje, że łatwo się z nim miesza i w nim rozprzestrzenia. Powstaje w wyniku niezupełnego spalania wszelkich paliw – gazu, paliw płynnych i stałych – spowodowanego brakiem odpowiedniej ilości tlenu, niezbędnej do zupełnego spalania. Może to wynikać z braku dopływu świeżego (zewnętrznego) powietrza do urządzenia, w którym następuje spalanie albo z powodu zanieczyszczenia, zużycia lub złej regulacji palnika gazowego, a także przedwczesnego zamknięcia paleniska pieca lub kuchni. Jest to szczególnie groźne w mieszkaniach, w których okna są szczelnie zamknięte lub uszczelnione na zimę. Czad powstaje także często w czasie pożaru. Niebezpieczeństwo zaczadzenia wynika z faktu, że tlenek węgla jest gazem niewyczuwalnym zmysłami człowieka. W układzie oddechowym człowieka tlenek węgla wiąże się z hemoglobiną krwinek 250 razy szybciej niż tlen, blokując dopływ tlenu do organizmu. Stwarza to poważne zagrożenie dla zdrowia i życia człowieka. Następstwem ostrego zatrucia może być nieodwracalne uszkodzenie ośrodkowego układu nerwowego, niewydolność wieńcowa i zawał albo nawet natychmiastowa śmierć.  WIĘCEJ..
Numer 112 to numer alarmowy do wykorzystania wtedy, gdy nie umiemy zidentyfikować zagrożenia w wymiarze 3 aktualnych numerów ratunkowych, zaczynających się od "9" lub kiedy wymagana jest interwencja wszystkich służb równocześnie.   WIĘCEJ..
Po pierwsze - ubieraj się ciepło, w kilka warstw odzieży tak, by łatwo było zdjąć sweter, gdy się spocisz w trakcie np. wysiłku. Załóż kalesony, nieprzewiewną kurtkę z kapturem, czapkę, szalik, rękawiczki. Załóż nieprzemakalne buty.
  WIĘCEJ..
Śnieg na dachu to zimą zjawisko tak powszechne, że praktycznie nie zwracamy na nie uwagi. Jest niestety często groźnym obciążeniem dla konstrukcji nośnej dachu. Jeden metr sześcienny puchu śniegowego waży do 200 kg, śniegu mokrego 700-800 kg, a lodu ok. 900 kg.
  WIĘCEJ..
KRONIKA WYDARZEŃ
WALECZNI JAK RADZYMIN...
- Dąbrówka. VI Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze Drużyn OSP.

Cztery młodzieżowe drużyny pożarnicze, jedna drużyna kobieca i dziesięć zespołów męskich. W minioną niedzielę, 18 września w Dąbrówce wszystkie miały jeden cel: Wywalczyć przed publicznością miano najsprawniejszej jednostki OSP w powiecie wołomińskim!   WIĘCEJ..
22.01.2011
ZAWADY- STRAŻACKA JEDNOMYŚLNOŚĆ !
// Rafał S. Lewandowski
Solidni, profesjonalni a do tego jednomyślni. Tak można powiedzieć o strażakach OSP Zawady, którzy w przedostatnią sobotę stycznia jak jeden mąż głosowali nad udzieleniem absolutorium Zarządowi swojej jednostki.
Przyzwyczailiśmy się do tego, aby Walne Zebrania Sprawozdawczo - Wyborcze kojarzyć z burzliwą debatą i emocjami. Jednakże to, co jest regułą w większości organizacji i stowarzyszeń, nie znalazło zastosowania w przypadku Ochotniczej Straży Pożarnej w Zawadach.  WIĘCEJ..
Dnia 11 listopada strażacy z OSP Zawady uczestniczyli w radzymińskich obchodach odzyskania Niepodległości.
  WIĘCEJ..
Miniona sobota, 11 grudnia okazała się dla społeczności niewielkiej wsi Zawady w gminie Radzymin prawdziwym świętem. Tego dnia, przy udziale licznie przybyłych gości dokonano uroczystego przekazania i poświęcenia nowego, średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego Renault Midlum dla OSP Zawady.
Trudno przecenić rangę i doniosłość sobotnich wydarzeń dla społeczeństwa zamieszkującego tą część gminy Radzymin.   WIĘCEJ..
NASI DARCZYŃCY
przeznaczone dla najnowszych przeglądarek (IE>6; Firefox>4,...). Jeżeli nie używasz takiej, to czas ją zainstalować...